Bir Başarı Hikayesi : Nick VUJICIC

Binlerce örneği olsa da görmek – duymak istemediğimiz, çoğu zaman acıyarak baktığımız, söylediklerimiz ya da yaptıklarımızla hayatlarında bazı yaralar açtığımız insanlardan biri o.

Nick Vujicic 1982 doğumlu, doğuştan kolları ve bacakları olmayan bir adam. Hayata bakışı, inancı, kendine olan güveni ile imkanı olduğu halde bir şeyleri erteleyen, tembellik eden, vazgeçen, sürekli ürettiği mazeretlerin arkasına saklanan her insan için iyi bir örnek.

Doğumu esnasında babası da doğumhanedeymiş. Önce sol omzu görünmüş ve babası sol kolu olmadığını düşündüğü için ve buna dayanamayacağı için doğumhaneden dışarı çıkmış. Doğum sonrası doktor yanına gittiğinde doktora; “Çocuğumun sol kolu yok!” dediğinde doktor; “Hayır, sol kolu değil, çocuğunuzun kolları ve bacakları yok!” demiş…

Annesi emzirememiş bir süre ve ailesi Nick’e 4 ay alışamamışlar. Tüm bunları kendisi gözleri ışıldaya ışıldaya anlatıyor. 8 yaşında kendisini küvette boğmaya kalkmış ama yapamamış. Sebebi cesaretsizliği değil! Ailesinin onu çok sevdiğini bildiği için ve onların kendilerini ömür boyu suçlu hissetmelerini istemediği için. Zaten bu ilk ve son intihar teşebbüsü olmuş.

Nick, çocukluğunda bazı şeylerin farkına erken varmış ve içine kapanmak yerine kendine inanmayı, kendini geliştirmeyi tercih etmiş. 21 yaşında üniversiteden mezun olduktan sonra kişisel gelişim üzerine çalışmış, kitaplar yazmış, motivasyon konuşmacısı olarak 60 ülkede, 3 milyondan fazla kişiye konuşmalar yapmış, hatta oynadığı 2 filmi bile var. Yüzebiliyor ve golf oynuyor. Hristiyan olma öyküsü bile bir başka duygusal.

Nick bu dünyada ilk değil, Allah bilir son da… Allah’ın (herkes için olduğu gibi) onun için bir planı olduğunu biliyor ve o bunu kabullenmiş. 2012’de Kanae Miyahara ile evlenen Nick’in şu anda bir çocuğu ve harika bir hayatı var. Daim olsun, kafasını kumdan çıkaramayan bazı insanlara da örnek olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s